Statybos prekės Lenkijoje – ar apsimoka?

statybines medziagos

Savaitgalį į didžiuosius Suvalkų prekybos centrus apsipirkti nukeliavusių lietuvių jau seniai nebestebina parduotuvėse šalimais lietuviškai besišnekučiuojantys tautiečiai – jau ne tik suvalkiečiai, bet ir kitų Lietuvos regionų gyventojai vis dažniau susiruošia grandioziniams reisams į Lenkiją, iš kurios dideliais kiekiais ir ne per daug ištuštėjusia pinigine parsiveža pigesnio maisto, buities prekių, o taip pat ir statybos prekių, kurių, pasirodo, Lenkijoje taip pat galima rasti daug pigiau negu Lietuvoje.

Plytelės, laminatas, dažai, izoliacinės medžiagos, tapetai, parketlentės yra tik nedidelė dalis statybinių prekių, kurias Lenkijoje įsigyti galima daug pigiau negu Lietuvoje. Žinoma, jeigu norisi didesnio pasirinkimo, Suvalkais neapsiribosi – užkietėję lenkiškų produktų pirkėjai teigia, jog norint vienu metu rasti viską, ko reikia, patartina iškart vykti iki Bialystoko ar bent Augustavo. Tad jau čia kyla pirma dvejonė – ar už pigesnes prekes sutaupyti pinigai neišsileis degalams? Laimei – internete galima rasti lenkiškų parduotuvių prekių katalogus su kainomis, tad galima preliminariai paskaičiuoti, ar tolimesnė kelionė į Lenkiją apsimokės.

Tačiau yra ir daugiau faktorių, keliančių dvejonių dėl statybos prekių įsigijimo Lenkijoje – pavyzdžiui, didesniais kiekiais gabentis sunkias ar didesnių apimčių statybines medžiagas gali atsieiti taip pat brangiai lyg perkant jas Lietuvoje, nes čia jau neužtektų lengvojo automobilio bagažinės – reikėtų nuomotis didesnę transporto priemonę ar priekabą, dėl kurios vėl būtų sunaudota nemažai degalų.

Taip pat neužtikrintumo jausmą apsiperkant Lenkijoje gali kelti prekių kokybė. Importiniai, vokiški gaminiai Lenkijoje gali kainuoti net brangiau nei Lietuvoje. O lenkiškų statybinių prekių kokybė gali smarkiai nuvilti, tad visada išlieka rizika įsigyti pigų, bet ir prastą produktą.
Tad galbūt geriau nepagailėti perkant patikimesnes lietuviškas statybos prekes, o sutaupyti juk visuomet galima sočiai ir nebrangiai apsirūpinant lenkiškais maisto produktais.

Nors vis traukiame ir traukiame į Lenkiją apsipirkti ne tik degalų bei maisto produktų, bet ir statybinių medžiagų, tačiau labai tikėtina, jog skaičiuojančiam lietuviui vis tiek širdyje išlieka kirbantis klausimas “ar tikrai apsimoka statybines prekes pirkti Lenkijoje”? Spaudoje pasirodo vis daugiau straipsnių apie kainų palyginimus čia Lietuvoje ir Lenkijoje bei apie šį fenomeną – lietuvių nenumaldomą norą sutaupyti ir išvykas apsipirkinėti į kaimyninę Lenkiją. Žmonės tam negaili savo laiko ir pastangų: juk Lietuvoje apsipirkti kur kas greičiau nei ieškoti kur prekintis Lenkijoje ir tam apsipirkimui skirti beveik visą dieną (juk kelionė netrumpa, o ir prekyviečių paieškoti reikia).

Dar 2016 metų pasavarį Lenkijos statybinių medžiagų prekybininkai teigė, jog iš Lietuvos gauna tikrai daug užsakymų. Pavyzdžiui 2016 metais Seinių statybinių prekių tinklo “Kram” parduotuvėje net 60 procentų pirkėjų buvo lietuviai. Keista ir tai, jog po euro įvedimo lyg ir pakilo kainos, lyg ir algos išliko tokios kokios buvo, lyg ir buvo masinis savigailos ir nusiskundimų proveržis, tačiau Lenkijos statybinių prekių pardavėjai teigia, kad į Lenkiją apsipirkti atkeliaujančių lietuvių, po euro įvedimo atėjus pavasariui, — tik padaugėjo. Kai kurios statybinių prekių parduotuvės Lenkijoje (ypač įsikūrusios arčiau Lietuvos) sulaukia tikrai daug lietuvių pirkėjų bei stebisi iš kur Lietuvoje yra tiek vietos statyboms, juk Lietuva mažesnė už Lenkiją.

Tiesa, išaugo, ne tik statybinių prekių pardavimai į Lenkiją atvykstantiems lietuviams, bet ir krovininiai užsakymai statybinių prekių pristatymams į Lietuvą. Didelė dalis prekybininkų vos spėja suktis ir neturi atokvėpio nė žiemos metu, kuomet statybos lyg ir turėtų aprimti. Lygindami 2016 ir 2015 metų pardavimus, Lenkijos prekybininkai mato augimą. Kol vieni stebisi iš kur toks didelis lietuvių statybinių prekių poreikis, mes galime tik pasidžiaugti, kad Lietuvoje žmonės visgi statosi namus, įsirenginėja butus ir kuria gerbuvį savo šeimai bei ateinančioms kartoms.