Maudymosi batai — puiki apsauga nuo jūros ežių

ID:46649053

Ruošiatės vykti atostogauti į šiltus kraštus, kur žydra, sūri jūrą? Tuomet tikriausiai, daug laiko praleisite tiek prie viešbučio baseino, tiek jūros. O manau, visi žino, kad jūroje plaukioja ne tik gražios, spalvotos, bei įspūdingos žuvys, bet ir tyko tam tikri pavojai. Žinoma, neišsigąskite, nekalbame apie ryklius. Jie retai aptinkami kurortinių miestų vandenyse, tačiau kitų gyvių reiktų pasisaugoti ir tik gerai apžiūrėjus dugną žengti žingsnį, kad nesusižeistumėte. Kadangi, kaip žinome, gydymas užsienio šalyse gali itin brangiai atsieiti. Bet kaip papildomai apsisaugoti nuo nemalonių susižeidimų? Skubame jums padėti.
Pastebite, kad žmonės, ypač vyresnio amžiaus, retai vaikšto basomis, po smėlį vaikšto su šlepetėmis, o maudosi su specialiais vandens batais. Taigi, batai yra skirstomi į dvejopai, tai — batai vaikščioti po paplūdimį, kur yra žvyrinis smėlis arba akmenukai, bei vandens batai. Su šiais batais, tikrai apsisaugosite nuo įvairiausių pavojų, kurie slepiasi tiek smėlyje, tiek jūros dugne. Galvojate, kad su vandens batai nepatogu maudytis? Tokia avalynė yra specialiai sukurta plaukiojimui. Ji ne tik lengvai užsimauna bei nusimauna, o ir yra labai lengva, todėl nejausite jokio sunkumo. Kas svarbiausia būsite apsaugoti. Kita avalynė — šlepetės labai tinka esant prie baseino, kadangi čia yra išties daug įvairiausių bakterijų, tad galėsite patogiai vaikščioti, bei apsisaugoti nuo įvairiausių ligų.
Nuo ko apsaugo vandens batai? Dažniausiai jūros dugne būna ne tik aštrių kriauklių, bet ir koralų, o baisiausi gyviai jūros dugne tai — medūzos bei jūros ežiai, kurie išties gali rimtai sugadinti jūsų atostogas. Didžiausia tikimybė susidurti šiais gyviais yra Kroatijoje bei Graikijoje. Kad jų išvengtumėte būtinai dėvėkite avalynę, taip jūsų kojos išties bus apsaugotos nuo spyglių, įpjovimų.
Tad norėdami jaustis saugiais, net vandenyje, būtinai į kelionę imkite vandens batus bei paplūdimio šlepetes. Taip būsite užtikrinti, kad vandens pramogos tikrai neapkars.
Vis dėl to, kaip elgtis užlipus ant jūros ežio? Tai išties nemalonus patyrimas, niekas tai patyręs nelinki patirti net baisiausiam savo priešui. Žinoma reikia stengtis to išvengti, geriausias būdas tai padaryti yra mūvėti maudymosi batus. Tačiau vis dėlto, jeigu jau jų neturite, patartina vakare arba naktį į paplūdymį, šalia vandens aplamai neeiti. Kadangi jūros ežiai yra naktiniai gyvūnai ir aktyviausi tampa leidžiantis saulei, tai tamsiu paros metu padidėja tikimybė juos sutikti savo kelyje. Tai gi, jeigu vis dėl to užmynėte basa koja, ką daryti? Visų pirma rekomenduotina pėda nuplauti jūros vandeniu. Jis visai čia pat, o tokiu būdu nuplausite nešvarumus: jūros dumblius, smėlį ir visą kitą. Taip pat greitai galite pirštais ištraukti tuos spyglius, kurie kyšo išorėje. Vėliau jeigu turite galimybę, likusius, kuriuos vis dar įmanoma apčiuopti, galite ištraukti su pincetu. Tačiau dažniausiai visų spyglių ištraukti nepavyksta, todėl rekomenduotina kokiu nors kietu daiktu, galima ir šalimai esančiu akmeniu, įstumti juos giliau. Skamba skausmingai, tačiau tai vienintelis būdas, kurį galite padaryti norint bent kiek atsistoti ant tos kojos, tada jie nebus taip juntami. Jeigu sugalvosite juos kažkaip iškrapštyti tuo pačiu pincetu ar adata padarysite klaidą, nes taip tik dar labiau pakenksite savo pėdai. Taip padarysite tik dar didesnes žaizdas. O atlikus viską tinkamai, organizmas likusius spyglių galiukus maždaug po savaitės pašalins pats. Jie greičiausiai iš pūliuos ir nebeliks jokio vargo. O skausmo malšinimui rekomenduotina gerti vaistus nuo skausmo arba dėti ledo kompresus, kurie šaldytų skausmingą vietą.
Tačiau norint išvengti tokių nemalonių patyrimų rekomenduojama visada vaikščioti su maudymosi batais. Jie yra elastingi ir lengvi, todėl visai pamiršite jog esate su jais. Galbūt pagalvosite, kad jie nedera prie jūsų maudymosi kostiumėlio, tačiau taip bent jau išvengsite nemalonių patyrimų ir brangus jūsų atostogų laikas nebus sugadintas. Naudokitės šiuo patarimu patys ir rekomenduokite tai daryti savo draugams ar pažįstamiems. Taip apsaugosite savo ir jų brangias atostogų akimirkas.