Lauktuvės iš Italijos – ko nepamiršti

italija-kainos

Italija – ne tik nepamirštama šalis, kurioje kiekvienos atostogos tampa įspūdinga patirtimi, bet ir savo maistu bei kitais produktais garsėjantis kraštas. Kaip ir visas Viduržemio regionas, taip ir Italija gali pasigirti alyvuogių aliejaus gaminiais ar įvairiais delikatesais.

Italijoje gaminami sūriai, aliejai, actai, vynai ir kiti produktai yra aukščiausios kokybės gaminiai, garsėjantys visame pasaulyje, tad viešnagės Italijoje metu jokiu būdu nepamirškite jų atsivežti namo sau ar artimiesiems. Čia pateiksime mažą atmintinę, kokios Italijos lauktuvės yra vertinamos labiausiai. Šalyje kaip Italija kainos nėra labai aukštos, tad tikrai galėsite įsigyti bent kelis šių produktų:

  • Sūriai. Nuo antro tūkstantmečio prieš mūsų erą Italijos teritorijoje senovės romėnai jau gamino tobulą sūrį. Tai buvo gilios tradicijos palikimas, geriausi receptai buvo vėlesniais laikais saugomi vienuolynuose, o po to išplito po visą šalį. Tad parmezanas, maskarponė, mocarela, ricotta ir kiti sūriai yra privalomas elementas lauktuvių krepšyje.

  • Balzamiko actas. Kiekviena gera šeimininkė žinos – be šio acto nė vienos salotos nebus tobulos. Italija garsėja aukštos kokybės balzamiko actu, tad jei esate jo mėgėjas, nepamirškite ir šios prekės.

  • Alyvuogių aliejus. Gero gamintojo alyvuogių aliejus jūsų namuose taps delikatesu, kurio keli lašeliai ant mėgstamo patiekalo padarys jį dar gardesnį.

  • Vynas. Viena iš šalių, kuriose gaminamas puikus vynas – Italija. Kainos įsigyti vynui čia irgi nėra itin aukštos, tad nieko nelaukite.

  • Saulėje džiovinti pomidorai. Be šio produkto dar verta nusipirkti tikro itališko pesto padažo. Jeigu viešnagės Italijoje metu ragavote puikiųjų itališkai paruoštų makaronų, nusivežę namo pesto padažo ar saulėje džiovintų pomidorų, galėsite atkurti tą unikalų patiekalo skonį.