Ar jūsų namams reikalingas oro drėkintuvas?

oro-drekinimas

Namuose norisi jaustis gerai, taip, kad nereikėtų niekuo skųstis ir savijauta būtų pati geriausia. Tai nėra išlepimas, tai tiesiog siekis susikurti gerą mikroklimatą. Žiemą, jis itin svarbus, nes bet kokie pokyčiai ar prasta oro kokybė gali greitai baigtis ligomis. Šiandien pakalbėsime apie  tai, kas vyksta su mumis ir mūsų namais, kuomet yra per sausa ir kaip spręsti sausumo problemą.

Koks yra komfortabilus drėgmės lygis namuose?

Tam, kad jaustumės gerai namuose, drėgmės lygis turi būti tarp 40 ir 60 proc. Jei drėgmės lygis gerokai mažesnis ar didesnis – pajusite patys, tačiau geriausias būdas žinoti drėgmės lygį namuose įsigyti higrometrą. Jei oras namuose per sausas, tuomet atsibudus ryte nosis ir burna būna išdžiuvusi, o gyvenant sauso oro sąlygomis nuolat skilinėja plaukai, lūžinėja nagai, oda būna sausa ir pradeda pleiskanoti.

Dažniausiai sausas oras būna ten, kur yra grindinis šildymas arba stovi židinys.

Ką daryti, jei oras namuose per sausas?

Vienas iš paprasčiausių būdų yra vėdinti kambarius atveriant langą, tačiau žiemą šis metodas nėra itin tinkamas – ilgiau palaikius pravirą langą yra išvėsinamas kambarys, o visi žinome, kad šildymo kainos nėra pačios žemiausios šiais laikais.

Labiau efektyvus būdas yra įsigyti oro drėkintuvą, kuris reguliuoja oro drėgmę namuose ir neleidžia orui išsausėti. Namams ar nedideliems plotams skirtas paprastas, daug vietos neužimantis aparačiukas, kuris garantuoja komfortą. Įsigyti galima bet kurioje buities prekių el.parduotuvėje, pvz., https://www.b-a.eu/c2353/Oro-drekintuvai

Kokie būna oro drėkintuvai?

Oro drėkintuvai yra skirstomi pagal savo veikimo principus į karšto garo, šalto garo ir ultragarsius.

Karšto garo drėkintuvuose vanduo yra įkaitinamas iki 80 laipsnių ir iš drėkintuvo sklindantys garai drėkina patalpas. Tai vienas pigiausių oro drėkintuvų, tačiau jų naudojimo sąnaudos dažniausiai yra didelės, be to karštas garas dažnai sukelia pirties efektą.

Šalto garo drėkintuvai plaka vandenį, o ventiliatoriai stumia sujudinto oro srautą. Vanduo susimaišo su vandeniu ir drėgno oro srautas patenka į kambarį. Kitaip, nei karšto oro drėkintuvai, šaltasis neįkaitina kambario. Tinka didesniems kambariams nes plačiau paskleidžia sudrėkintą orą.

Ultragarsiai oro drėkinimo įrengimai yra tylūs. Ultragarsu vibruojama membrana su vandeniu ir taip vanduo paskleidžiamas po patalpą. Jie labiausiai tinka miegamuosiuose, nes yra tylūs. Išgarina apie 300 ml per valandą. Daugelis šiuolaikinių drėkintuvų, turi funkciją, kuri leidžia dezinfekuoti pašildomą orą.

Oro drėkintuvų priežiūra

Neužtenka vien nusipirkti, pastatyti oro drėkintuvą ir jį pamiršti. Norint, kad jis tinkamai drėkintų orą, reikia ir prižiūrėti. Tai reiškia reikia keisti oro drėkintuvo filtrus, nelaikyti nenaudojamame drėkintuve vandens, o naudojamame nuolat pakeisti vandenį. Nekeičiant vandens, po namus gali pradėti sklisti „pastovėjusio vandens“ kvapas, kuris nėra itin malonus, be to, gali būti su prisikaupusiomis bakterijomis.