Pačių rankomis auginamos daržovės

ekologiskos darzoves

Pačių rankomis auginamos užaugintos daržovės ir vaisiai yra sveikesni ir skanesni, nes žinome kokiu būdu jos buvo auginamos, ar nebuvo papildomai panaudoti cheminiai preparatai. Kai kurios daržovės reikalauja ypatingos priežiūros, tačiau yra nemažai daržovių, kurias užsiauginti labai paprasta ir tai padaryti gali kiekvienas norintis. ŠAKNINĖS DARŽOVĖS auginamos visai paprastai, jų nereikia persodinti, jos sėjamos iš karto į joms paruoštą dirvą, jas užsiauginti puikiai pavyksta ir pradedantiems daržininkams. Užaugintom daržovėm mėgausites patys ir jūsų šeima. LAPINĖS DARŽOVĖS- iš šios rūšies daržovių labai lengvai auginami špinatai, tai maistinga, daug vitaminų turinti daržovė, ji reikalauja pakankamai drėgmės, augti gali pusiau pavėsyje ir saulėtoje vietoje, o sėti galima anksti pavasarį. Salotos- salotų rūšių yra daug, jas galima sėti šiltnamyje ir atvirame lauke, joms reikia drėgmės ir saulės šviesos.

Gūžiniai ir žiediniai kopūstai

Kopūstai https://www.nojus.lt/darzoviu-seklos/kopustai-guziniai – labai paplitę, jie yra nebrangūs,gerai laikosi per žiemą, vertinami už patogų transportavimą ir didelį derligumą. Labiausiai žinomos kopūstų rūšys: gūžiniai- baltagūžiai ir raudongūžiai, savojos, briuselio, žiediniai, kininiai, ropiniai. Ši daržovė gali būti naudojama šviežia ir perdirbta, turi daug naudingų maistinių medžiagų. Kopūstai- vienas svarbiausių vitaminų ir mineralų šaltinis, ypač žiemos ir pavasrio mėnesiais gausu vitamino C, B1, B2, B3, PP. Rauginti kopūstai laikomi vieni geriausiu natūraliu vitaminų šaltiniu žiemą, nes turi daug įvairių organinių rūgščių.

Kopūstų gydomasis poveikis

Baltagūžio kopūsto gydomasis poveikis labai platus. Medicinoje kopūstai naudojami sergant širdies ir virškinimo ligomis, vartojami dietiniams patiekalams. Šviežių kopūstų sultys naudojamos skrandžio ir žarnyno veiklai gerinti, gydyti kai kurias kepenų ligas.